Obserwatorzy

piątek, 23 kwietnia 2010

O wszystkim :)

Zaczęłam wdzianko z Noro i jak do tej pory ,jedyne co mi się to karczek do prucia . Nie rozpaczam , liczyłam się z tym , bo to moja pierwsza praca robiona od góry.Zle policzyłam oczka , zapomniałam o plisie na zapięcie i przody wyszły odrobinę szersze niż tył .Będzie korekta . Samo noro mnie zaskakuje . Po pierwsze to wybierałam odcień w turkusach a tu kolorów odkrywam co niemiara .

Po drugie w/g opisu zawartości to człowiek spodziewa się nie wiem czego a sama nitka jest taka siermiężna.W dotyku nie jest tak ostra jak sugeruje jej wygląd . Mocno skręcona .
Generalnie podoba mi się,ale czy zdecydowała bym się kupić na inny wyrób , nie wiem . Za to wiem , ze mój kolor pojawił się w e - dziewiarce i mogę spać spokojnie gdyby zabrakło:)

Poza robotkowo chce napisać o czymś co mnie zaskoczyło , może ktoś mi coś mądrego powie .Otóż w czwartki z moją 4 - latka chodzę na zajęcia taneczne . Takie sobie tam śpiewanie , skakanie .Fajnie było .Wczoraj przyszły nowe dzieci w tym 5- latka , która nijak nie chciała współpracować .Biegała , przeszkadzała , popychała dzieciaki itp .Rodzice obserwują swoje pociechy . Mama dziewczynki ,podeszła do instruktorki i opieprzyła ja za złe prowadzenie zajęć . Pani , która większość czasu uspokajała rozbrykane dziecko puściły nerwy i rozpłakała się . Zajęcia zostały przerwane .Zbaraniałam i trzyma mnie do tej pory. To można tak? Zero dyscypliny dla swojego dziecka i jeszcze komuś nawrzucać?

5 komentarzy:

 1. Nie ma to jak bezstresowe wychowywanie dzieci.
  Nie mogę czegoś takiego pojąć! Zrzucanie winy na innych za brak wychowania własnego dziecka.
  Szczerze współczuję pedagogom, którzy muszą współpracować z takimi rodzicami i ich dziećmi.

  OdpowiedzUsuń
 2. łaaa, prosze prosze ! jaka chytra :D Kolor w e-dziewiarce, to można szaleć (w sumie, mój tez jest, i rozważam nad kamizelką/swetrem dla siebie) ojj ciekaw jestem twojego ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię turkusowy kolor :) Czekam na dalsze efekty pracy - zaskakujące odcieniami :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. turkus uwielbiam!i wszelkie inne kolorowe kolory też:)
  a co do dzieciaków i ich rodziców-jako pani od polskiego wiem doskonale,że często nie dociera nic ani o jednych, ani do drugich, a człowiek się tylko denerwuje niepotrzebnie...

  OdpowiedzUsuń
 5. Ta Noro fajnie wygląda, ja chyba bym wolała w jednej gamie kolorystycznej, ale to zestawienie bardzo mi się podoba. Zresztą, co tam wyobrażenia, potem jak wychodzi całkiem coś innego to może być fascynujące.
  Ile dodajesz na ramiona? Bo widzę, że fajnie pochyło wychodzi reglan.
  Co do owej hrabiny z dziecięciem - to jeśli inni rodzice zareagują i poprą nauczycielkę to będzie porządek. Przychodzi takie cóś i innym dzieciom przeszkadza w zajęciach. A jakim prawem Wasze dzieci nie mogły brać udziału? Jakim prawem ta baba doprowadza do łez?
  Takie tupeciary są wszędzie, ale uczmy się je tępić. Wiem, że to trudne, a delikatne jednostki wprost nie potrafią zareagować, bo je powala chamstwo. Jednak trzeba, grzecznie, bez wyzwisk - dać do zrozumienia, że nie godzicie się na takie zachowania.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wizytę i za każde pozostawione słowo